Головна

Центр військово-політичних досліджень як громадська організація виник у вересні 2008 року, після закінчення війни Росії проти Грузії.

Експерти ЦВПД одночасно були учасниками громадського інтернет-проекту «Флот2017» (http://flot2017.com/), який активно вивчав питання регіональної безпеки в Чорноморському регіоні, проблеми розвитку сфери національної безпеки і оборони України, а також, в якості локального завдання - проблематику базування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України як виклик національній безпеці нашої країни.

У вересні 2008 г ЦВПД був легалізований як громадська організація шляхом повідомлення легалізуючого органу (на підставі ст. 14 Закону України «Про об*єднання громадян»).

З цього моменту, ЦВПД став неформальним об*єднанням експертів-однодумців (в основному з військового середовища), які займалися вивченням проблем у сфері національної безпеки і оборони, а також визначенням шляхів та розробкою механізмів, спрямованих на вирішення цих проблем. Основним напрямком діяльності ЦВПД стала підготовка і публікація в ЗМІ аналітичних матеріалів щодо процесів, які відбуваються у сфері національної безпеки і оборони України, а також досліджень у сфері міжнародної безпеки.

У квітні 2014 року ЦВПД пройшов процес реєстрації.

2 березня 2014 року, з початком військової агресії Росії проти України і анексії Криму, в рамках діяльності ЦВПД було створено розвідувально-інформаційну ініціативу під назвою - «група «Інформаційний Спротив» (ІС). У період з березня по червень 2014 року ЦВПД працював у форматі групи «Інформаційний Спротив». З червня 2014 року група «Інформаційний Спротив» продовжила роботу в якості ініціативи у складі ЦВПД.